Į titulinį

 

       

     
 


Įvykiai ir aktualijos


2013 m. balandžio 18–19 d.

Keturių šalių pedagogių žvilgsnis į mažųjų piliečių ugdymą

 

Kupiškio vaikų lopšelis-darželis „Saulutė“ dalyvauja tarptautinės Nordplus Junior programos projekte „Žemė juda ir mes kartu su ja“. Ši programa skirta Baltijos šalių (Lietuvos, Latvijos, Estijos), Šiaurės šalių (Danija, Islandija, Norvegija, Švedija, Suomija) ir autonominių šiaurės šalių sričių (Grenlandija, Farerų salos ir Alandų salos) švietimo institucijoms.

    Projekte kartu su „Saulute“ dalyvauja Islandijos Reikjaviko, Estijos Talino ir Švedijos Miolndalo miestų ikimokyklinės įstaigos.

  Pagrindiniai projekto tikslai – susipažinti su partnerinių institucijų mokymo lauke veiklos metodais, gilinti pedagogų kompetencijas, diegti naujoves ugdymo procese, skatinti vaikus mokytis matematikos ir susipažinti su gamta lauke, įgyti tarptautinio bendradarbiavimo patirties, skatinti tėvus dalyvauti veikloje, domėtis Šiaurės ir Baltijos šalių ikimokyklinio ugdymo sistemomis, turtinti kiemo erdves vaikų veiklai.

  Pirmasis projekto partnerių susitikimas vyko praėjusių metų rugsėjo mėnesį Miolndale. Į jį vyko „Saulutės“ direktorė Danutė Staišiūnienė, auklėtoja metodininkė Edita Tuzikienė ir Kupiškio jaunimo centro direktorė Gaila Matulytė. Šįkart dešimt pedagogių iš Estijos, Islandijos ir Švedijos priėmė Lietuvai atstovaujanti „Saulutė“.

  Darželio salėje nuotaikinga muzikine kompozicija apie lietų viešnias pasitiko mažieji kupiškėnai, pasveikino Savivaldybės administracijos Kultūros ir švietimo skyriaus vedėjas Rimantas Jocius ir šio skyriaus vyriausioji specialistė Irena Mockuvienė.

  Po sutikimo ir susipažinimo ceremonijos vaikai parodė, kaip per gamtoje vykstančius užsiėmimus jie mokosi skaičiuoti, matuoti atstumus, skirti tūrio ir erdvės sąvokas.  Pasiskirstę grupelėmis, priešmokyklinio ugdymo grupės „Boružėlės“ ugdytiniai su auklėtojomis prie pavasariškai patvinusios Kupos matavo tilto ilgį, atstumą nuo tilto iki upės vandens, improvizuotomis meškerėmis sėmė vandenį, skaičiavo, kiek šaukštų vandens telpa į trečdalį, pusę ir visą stiklainį, plukdė laivelius. Viešnios žavėjosi auklėtojų sugebėjimu parinkti ir panaudoti užsiėmimui paprasčiausius kasdienius buitinius daiktus, o taip pat žingeidžiais, drąsiais ir kūrybingais ugdytiniais.

 

  Kadangi „Saulutė“ plėtoja meninio ugdymo kryptį, projekto dalyvėms lopšelio-darželio dailės mokytoja Rima Kalinkienė pristatė meninio ugdymo programą ir vaikų piešinių, keramikos darbelių parodą. Daug gerų emocijų ir kūrybinio entuziazmo pedagogėms sukėlė praktinė veikla – tapyba ant šilko. Viešnios savo rankomis pasigamino puikius suvenyrus.

 

  Po pietų kiekvienos projekte dalyvaujančios šalies atstovės trumpai pristatė savo ugdymo įstaigą, pasiekimus vykdant projektą, planuojant veiklas, susipažino su Lietuvos ikimokyklinio ugdymo sistema. Kupiškio rajono turizmo ir verslo informacijos centro turizmo vadybininkė Giedrė Papučkaitė trumpai apžvelgė Kupiškio rajono istoriją, papasakojo apie lankomiausias ir žymiausias vietas.
Viešnios lankėsi Kupiškio vaikų lopšelyje-darželyje „Obelėlė“, Subačiaus vaikų lopšelyje-darželyje.

  Vakare viešnioms buvo surengtas kūrybinis vakaras „Lietuvių papročiai ir tradicijos“. Jo metu lininiais drabužiais apsirengusios ir žalvario, gintaro papuošalais pasipuošusios „Saulutės“ pedagogės dainavo lietuvių liaudies dainas, pasakojo apie lietuvių švenčių tradicijas. Vakaro akcentu buvo raižytomis langinėmis ir nėriniuotomis užuolaidėlėmis puoštas lietuviškos trobos langas. Edita Tuzikienė jį susiejo su keturių šalių vykdomu projektu ir pakvietė viešnias padaryti po langą, pro kurį į mažų vaikų ugdymą žvelgia lietuvės, islandės, estės ir švedės. Karpiniais išpuošusios langus, pedagogės piešė savo portretus. Po kūrybinių užduočių laukė tradicinės lietuvių vaišės – sūris su erškėtuogių džemu, lašinukai su raugintais agurkais, medus ir, žinoma, juoda kaimiška duona.

 

 

 

 

  Kitą dieną viešnioms buvo surengta pažintinė ekskursija po Kupiškį, edukacinė programa „Duonelė kasdieninė“ Arklio muziejuje Anykščiuose, lankytasi Stanislovo Petraškos akmens tapybos parodoje.

  Atsisveikinimo vakare kalbintos projekto partnerės dėkojo „Saulutės“ direktorei Danutei Staišiūnienei ir jos pavaduotojai Aldonai Stančikienei bei visam kolektyvui už labai nuoširdų ir šiltą priėmimą, žavėjosi pedagogių ir ugdytinių menine veikla, labai estetiška ugdymo aplinka ir sakė išvykstančios susipažinusios su gražia ir svetinga Lietuva, su mažųjų piliečių ugdymo sistema ir nusiteikusios daug pamatytų ir patirtų dalykų pritaikyti savo veikloje.

 

 

Stasė Krestovienė


 


Kupiškio vaikų lopšelis -
 darželis „Saulutė“

Biudžetinė įstaiga

Taikos g. 6, LT-40125 Kupiškis, Lietuva
Tel. (8 459) 35 289
El. paštas
saulute.kupiskis@gmail.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 190041229

 

 

 

 © 2010 Kupiškio vaikų lopšelis-darželis „Saulutė“

Į titulinį | Kontaktai